W dniach 19-21 października 2018 roku Wspólnota Franciszkańska TAU spotkała się na kapitule jesiennej. Gościliśmy w Domu Fundacji Franciszkanów Świeckich „Pokój i Dobro” w Krzeszowicach,  ufundowanym przez Panią Marię Kaczorowską.

Tematem wiodącym tych dni było wezwanie: „Uczyń nas modlitwą!” Przewodnikami na duchowej drodze pogłębiania relacji z Bogiem byli bracia Piotr Szaro oraz Piotr Kuczaj żyjący w Domu Modlitwy w Zagórzu. Był to szczególny czas słuchania o doświadczeniu modlitwy i jej wartości w życiu braci, ale także naszego modlitewnego oddania się Bogu w czasie wspólnej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, czy Liturgii Godzin. Szczególnym doświadczeniem, dostępnym tylko dla najwytrwalszych, była nocna Godzina Czytań.

W niedzielę głównym punktem programu było Forum Wspólnoty, na którym omówiliśmy najważniejsze sprawy dotyczące działalności wspólnoty, realizacji formacji we wspólnotach lokalnych, kalendarium akcji na najbliższy rok oraz bieżących finansów.

W spotkaniu wzięło udział 24 uczestników ze wspólnot z Bytomia, Bielska-Białej i Tychów, Dąbrowy Górniczej, Stalowej Woli, Poznania i Krakowa. W trakcie niedzielnej Eucharystii 5 osób, które nie miały możliwości wziąć udziału w rekolekcjach wakacyjnych, odnowiło pragnienie zaangażowania się w życie Wspólnoty Franciszkańskiej TAU.

 

Katarzyna Nowakowska
WF Tau

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska